Dlaczego warto kupować używane podręczniki szkolne?

Należy zdawać sobie sprawę, że nowe podręczniki szkolne niekoniecznie będą lepszym rozwiązaniem od używanych.Jakie są zdecydowanie największe zalety książek z drugiej ręki?

Używane podręczniki szkolne są znacznie tańsze

Z roku na rok coraz większa liczba osób wychodzi z założenia, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w używany podręcznik szkolny, który będzie znacznie tańszy. Koniecznie należy ponadto mieć świadomość, że fakt iż dana książka nie będzie pachniała farbą w żaden sposób nie zmniejsza jej wartości. Rodzice, którzy będą zaopatrywali swoje dzieci w używane podręczniki mogą w pewien sposób odciążyć domowy budżet. Tańsze książki umożliwią osobom dorosłym wyprawienie dziecka do szkoły zdecydowanie niższym kosztem. Z kolei za zaoszczędzone pieniądze można kupić pociechom ubrania czy sfinansować korepetycje.

Używane książki mają swoją historię

Warto wiedzieć, że odciśnięte kubki, różnego rodzaju zapiski na marginesach, autografy lub podpisy tworzą pewnego rodzaju historię danego podręcznika. Oznacza to tym samym, że w używanych książkach można znaleźć nie tylko i wyłącznie historię bohaterów, ale również ludzi, którzy mieli przyjemność wcześniej je czytać. Bardzo często młode dziewczyny piszą na ostatniej stronie swoje miłosne wyznania. 

Używane książki to mniej start dla środowiska

Należy zaznaczyć, że do powstania nowych książek konieczne będzie wycięcie drzew. Oznacza to tym samym, że recykling służy nie tylko i wyłącznie portfelowi rodziców, ale również całej planecie. Oczywiście praktycznie nic się w ten sposób nie zniszczy, gdyż wszystkie zasoby książkowe zostaną odpowiednio wykorzystane. Cegiełką dołożoną do ochrony środowiska może być książka z antykwariatu.

Używanych książek nie będzie szkoda zgubić

Jak wiadomo zdecydowanej większości osób zdarzyło się przynajmniej raz w życiu zgubić podręcznik w autobusie albo w szkole. Jest to oczywiście związane ze stratą pieniężną w przypadku, gdy dana książka kosztowała np. 50 złotych. Jeżeli uczeń zgubi książkę warta kilka złotych nie będzie to dla niego tak duża tragedia.

W antykwariatach można znaleźć prawdziwe “perełki”

Ludzie bardzo często nie mają nawet świadomości, jakie “perełki” można znaleźć na półkach w antykwariatach. Warto przypomnieć, że używane książki są zdecydowanie tańsze w porównaniu do nowych. Ponadto z roku na rok coraz częściej można znaleźć podręczniki w antykwariatach w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystarczy jedynie poświęcić czas, a następnie dokładnie się rozejrzeć. 

Miłość zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Może Ci się również spodoba