Jakie lepiej kupić podręczniki? Nowe czy używane?

Jakie lepiej kupić podręczniki?

Wakacje jak się okazuje nie są tylko wypoczynkiem. Jest to także czas szykowania się na następny rok szkolny. Podczas samego procesu kompletowania wyprawki pojawia się co roku to samo pytanie – jakie podręczniki lepiej będzie kupić? Nowe, a może używane?

Zacznijmy od nowych podręczników. Ich zaletą największą jest to, że nie są one popisane oraz nie mają brzegów pozaginanych. Przy kartach pracy oraz przy zeszytach ćwiczeń jest to niezmiernie ważne. Jednak w przypadku podręcznika sprawa ma się zupełnie inaczej. Nowe podręczniki szkolne na pewno są droższe od tych używanych. Ich cena jest wyższa nawet o połowę od tych, które możemy kupić w antykwariacie. Dla osób oszczędnych jest to spory minus. Podręczniki z księgarni pachną nowością oraz ślicznie wyglądają. Gdy już nie będziemy z nich korzystać, a dalej będą w dobrym stanie, to możemy je sprzedać. Wówczas inwestycja na pewno nam się zwróci.

Podręczniki używane do szkoły na pewno nie muszą być zniszczone. Przejdźmy się po najbliższych księgarniach oraz po antykwariatach i poszperajmy nieco. Możemy tak znaleźć książki prawie w ogóle nieużywane. Kosztują one jednak o wiele mniej od nowych egzemplarzy. Poszukajmy także ćwiczeń, które były uzupełnione ołówkiem lub też częściowo jedynie zapisanych. Co jak co, ale możemy na tym naprawdę sporo zaoszczędzić. Jeśli mamy znajomych starszych, to możemy zapytać czy nie mają potrzebnych nam podręczników na sprzedaż.

Częściowo nowe oraz częściowo używane

Częściowo nowe oraz także częściowo używane podręczniki szkolne to także naprawdę dobry plan. Nie ma kompletnie sensu kupować książki starej i zniszczonej na siłę, tylko i wyłącznie dlatego, że nie mają jakiś innych w antykwariacie. W takiej właśnie sytuacji kupno całkiem nowego podręcznika jest o wiele lepszym wyjściem. A może nam się uda podzielić kosztami ze swoją koleżanką z ławki. Dla osób chcących zaoszczędzić jeszcze więcej poleca się rozważenie skserowania podręcznika. Jest to koszt kilku lub maksymalnie kilkunastu złotych zamiast nawet kilkudziesięciu złotych. Jak widać można zaoszczędzić naprawdę sporo.

Co jak co, ale dzięki temu będziemy mieli jeszcze pieniądze na zakup innych elementów wyprawki. Skorzystajmy z takiej możliwości, a na pewno będzie zadowoleni. Ksero będzie opcją najtańszą, ale pamiętajmy, aby było ono w pełni czytelne. W innym wypadku nie spełnią one swojej funkcji. Nie zapominajmy o tym. Na pewno uda się wykonać dobre kopie.

Miłość zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Może Ci się również spodoba